TEDxKyrenia Hakkında

TEDxKyrenia Hakkında
Bağımsız TEDxKyrenia etkinliği, “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan uluslararası TED lisansı altında düzenlenmektedir. TEDxKyrenia etkinliği halka açık ücretsiz, tamamı gönüllülerden oluşan, kâr amacı gütmeyen global bir TED Organizasyonudur.
TEDxKyrenia, adını Kuzey Kıbrısın turizm şehri Girne'den almıştır. TEDxKyrenia, KKTC’nin en kapsamlı uluslararası düzeyde fikir paylaşma ve keşfetme platformu olacaktır.

TEDxKyrenia; KKTC’de bilinen ve/veya bilinmeyen yaratıcıları, vizyonerleri, inovatörleri, problem çözenleri, çalışkanları, yatırımcıları ve onların kitlelerini
biraraya getirmek amacı taşıyor. Girne’nin de marka değerini artırmayı amaçlayan TEDxKyrenia, düşüncelerimizdeki sınırları zorlamak ve yerel toplumu güncellemek için bir tohum olarak var oldu. Ayrıca TEDxKyrenia’ın felsefesinin bir parçası da, Kıbrıslı Türklerin içersinde henüz tam anlamıyla ünlü olmayan, bilinmeyen, yeni tanınan ve/veya hiç tanınmayan sanatçı, bilim adamı ve düşünürleri bulup Global TED topluluğuyla tanıştırmaktır. Tüm konuşmalar Türkçe yapılacaktır.

KKTC’den katılacak ilham verici konuşmacıların videoları orjinal kendi ana dilinde (Türkçe) ve altyazı çevirisi de İngilizce olarak hazırlanarak uluslararası TEDx platforumuda yayınlanarak Kıbrıs Türkünün görünürlüğüne ve etkileşimine katkı sağlanacaktır.

TEDxKyrenia ünlü isimlerden çok daha fazlasını bir araya getirecek bir etkinliğe hazırlanıyor... Dünyayı değiştirebilecek güce sahip fikirler, tutku, kahkaha, güzellik, eğlence ve beceri hepsi bu etkinlikte vücut bulacak. Etkinliğe sponsor olacak KKTC’nin çok değerli markaları ve/veya kişileri, etkileşim yaratma fırsatı bulmuş olacaktır.

TEDxKyrenia, dünyanın 1.600’den fazla şehrinde düzenlenen TEDx etkinliklerinin bir parçası olacak. Paylaşmaya Değer Firiklerinizi dünyaya duyurmaya ve paylaşmaya şimdiden çok heyecanlıyız!
Mert Mapolar,TED adına TEDxKyrenia lisansıyla etkinlik düzenleme lisansına sahip lisansör, organizatör ve küratördür. TEDx lisansına sahip ilk ve tek Kıbrıslı Türk olma özelliğine sahiptir.

Mert Mapolar Kimdir
?

Mert Mapolar, 2000 yılından itibaren Girne’de faaliyetlerini sürdüren SUNISLAND® İşletmeleri Şirketi Ltd. olarak Turizm ve Sigortacılık hizmetleriyle çalışmalarına başlamış, daha sonra sırasıyla İthalat, Kurumsal Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri ve en son olarak da Amerika’daki uzmanlık eğitimlerini tamamlayarak ülkemizde çalışmalarını sürdüren şirket sahibi ve direktördür. Bilinçaltı Davranış Bilimci -
Hipnoterapist Mert Mapolar yönetiminde, hipnoterapi hizmetleri ile kurum SUNISLAND® Group ‘a dönüşmüştür.TEDxKyrenia etkinlik organizatörlüğü SUNISLAND® Group bünyesinde Mert Mapolar küratörlüğünde gerçekleştirilmektedir.

TED Licence #:11152768
TEDx Organizer | TEDxKyrenia | Girne - Cyprus

https://www.ted.com/profiles/11152768/about
TEDxKyrenia etkinliği, Mert Mapolar TED lisansıyla bağımsız olarak organize edilmektedir.
This independent TEDxKyrenia Mert MAPOLAR event is operated under license from TED.

√ Supported by Special Interest Tourism Development Project
| SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000
©TEDxKyrenia
® Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | Bu sitedeki bilgiler kaynak göstermeden izinsiz kopyalanamaz.
Designed By SUNISLAND
® Group