Basında TEDxKyrenia

Girne’nin marka değerini artıracak 'TEDx Konferansı' 11’Nisan’da düzenleniyor

Girne, 11 Nisan 2020, Cumartesi günü dünyaca ünlü TEDx Konferansına ev sahipliği yapacak.
ABD Uluslararası TEDx lisansına sahip ilk ve tek Kıbrıslı Türk olma özelliğine sahip, Bilinçaltı Davranış Bilimci - Hipnoterapist Mert Mapolar lisansı altında ve organizatörlüğünde 11 Nisan 2020, Cumartesi günü Girne'de, KKTC'nin ilk halka açık, ücretsiz “Gelecek! / Future!” temasıyla TED “Paylaşmaya Değer Fikirler / Ideas Worth Spreading” “TEDxKyrenia” konferans etkinliği düzenleniyor ve ilk kez halktan kişilere konuşma imkanı sağlanacak.

HALKA AÇIK ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞECEK

Dünya çapından takip edilecek olan ve ilk kez halka açık ücretsiz gerçekleşecek Girne’nin marka değerini artırıp, katkı sağlaması amaçlanan “TEDxKyrenia” konferans etkinliğinin en büyük özelliği, toplum içinden Kıbrıs’lı Türklere ilk kez konuşma hakkı tanınacak. KKTC’den katılacak ilham verici konuşmacıların videoları orjinal kendi ana dilinde (Türkçe) ve altyazı çevirisi de İngilizce olarak hazırlanarak uluslararası TEDx platforumuda yayınlanarak Kıbrıs Türkünün görünürlüğüne ve etkileşimine katkı sağlanacak.

“GÜZEL BİR GELECEĞE ÖZGÜVENLİ HAZIRLANMAK”

TEDxKyrenia’ın felsefesinin bir parçası olarak, toplum içinde, henüz tam anlamıyla ünlü olmayan, bilinmeyen, yeni tanınan ve/veya hiç tanınmayan sanatçılarımızı, yaratıcılarımızı, vizyonerlerimizi, bilim adamlarımızı, inovatörlerimizi, problem çözücülerimizi, çalışkanlıklarla ön plana çıkan kişilerimizi, zorlukları aşan yatırımcılarımızı, zorlukları aşan yaşamlarımızı ve düşünürlerimizi bulup Global TED topluluğuyla ve dünyayla tanıştırarak, düşüncelerimizdeki sınırları zorlayarak ve yerel toplumu motivasyonla güncelleyerek, güzel bir geleceğe özgüvenli hazırlanmak.

“PAYLAŞMAYA DEĞER FİKİRLER”


Global TED Konferansları Nedir? “Technology, Entertainment and Design” sözcüklerinin baş harflerinden oluşan, 1984 yılında ABD’de teknoloji, eğlence ve tasarım kelimeleriyle insanları bir araya getirmeye başlamıştır. “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan, konuşmacıların yenilikçi fikirlerini, uzunluğu genelde 18 dakikayı aşmayan konuşmalar aracılığıyla yaymayı amaçlayan, yaratıcı ve girişimci fikirlerin yayılması ve geniş kitlelerce paylaşılması için tamamı gönüllülerden oluşan, kâr amacı gütmeyen global bir kuruluştur. Dünyayla ilgili derin bir anlayış aramakta olan, her disiplinden ve kültürden insanı kucaklayan küresel bir topluluktur. TED konuşmacıları, dünyayı değiştirebilecek eğitici ve ilham verici düşünceleri paylaşırlar. TED, farklı disiplinlere ait önemli düşünce biçimlerini insanların keşfedip, kendi yaşamlarına ve iş hayatlarına uyarlayabileceği bir merkez haline gelmiştir. TED, ezber bozan fikirleri, sıradışı sunumları ile güçlü bir ilham kaynağıdır.

TEDXTALKS VİDEOLARI ŞİMDİYE KADAR İNTERNETTE 4 MİLYARIN ÜZERİNDE HİT ALIYOR

TEDx “paylaşmaya değer fikirler”in dile getirildiği uluslararası lisanslı yerel bir programdır. TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “x” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir. TEDx etkinlikleri binlerce TED videosunun gücüyle, etkinliğin kendi konuşmacıları ve performansları ile beraber yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan verici konuşmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşamamızı sağlamaktadır. TED Konuşmaları 100'ün üzerinde dile tercüme edilerek, TED'in kendi internet sitesindeki arşivinde ve 20.000.000 takipçiye sahip resmi TEDxTalks YouTube kanalı üzerinden yayınlanıp, altyazıları hazırlanarak dünya çapında izleyici bulmaktadır. TedxTalks videoları şimdiye kadar internette 4 milyarın üzerinde hit almaktadır.

DESTEKÇİLER ARANIYOR


KKTC’de ilk kez halka açık ücretsiz Girne’de düzenlenecek “TEDxKyrenia” uluslararası etkinliği için ada çapından sponsorlar, konuşmacılar, performans sanatçıları, organizasyon gönüllüleri ile destekçiler aranmaktadır. İlgilenenlerin ve seyirci olarak katılım sağlayacakların resmi internet sitesi olan
https://www.tedxkyrenia.com/ adresinden müracaat edilebileceği duyuruldu.

(4 Mart 2020 Çarşamba, KIBRIS POSTASI E-Gazete- KIBRIS)
https://www.kibrispostasi.com/c91-EGITIM/n313792-girnenin-marka-degerini-artiracak-tedx-konferansi-11nisanda-duzenleniyor
(5 Mart 2020 Perşembe, Haber Sayfası 12s., KIBRIS POSTASI GAZETESİ- KIBRIS)

Girne’nin marka değerini artıracak 'TEDx Konferansı' 11’Nisan’da düzenleniyor
ABD Uluslararası TEDx lisansına sahip ilk ve tek Kıbrıslı Türk olma özelliğine sahip, Bilinçaltı Davranış Bilimci - Hipnoterapist Mert Mapolar lisansı altında ve organizatörlüğünde 11 Nisan 2020, Cumartesi günü Girne'de, KKTC'nin ilk halka açık, ücretsiz “Gelecek! / Future!” temasıyla TED “Paylaşmaya Değer Fikirler  / Ideas Worth Spreading” “TEDxKyrenia” konferans etkinliği düzenleniyor ve ilk kez halktan kişilere konuşma imkanı sağlanacak.

Dünya çapından takip edilecek olan ve ilk kez halka açık ücretsiz gerçekleşecek Girne’nin marka değerini artırıp, katkı sağlaması amaçlanan “TEDxKyrenia” konferans etkinliğinin en büyük özelliği, toplum içinden Kıbrıs’lı Türklere ilk kez konuşma hakkı tanınacak. KKTC’den katılacak ilham verici konuşmacıların videoları orjinal kendi ana dilinde (Türkçe) ve altyazı çevirisi de İngilizce olarak hazırlanarak uluslararası TEDx platforumuda yayınlanarak Kıbrıs Türkünün görünürlüğüne ve etkileşimine katkı sağlanacak.TEDxKyrenia’ın felsefesinin bir parçası olarak, toplum içinde, henüz tam anlamıyla ünlü olmayan, bilinmeyen, yeni tanınan ve/veya hiç tanınmayan sanatçılarımızı, yaratıcılarımızı, vizyonerlerimizi, bilim adamlarımızı,inovatörlerimizi, problem çözücülerimizi, çalışkanlıklarla ön plana çıkankişilerimizi, zorlukları aşan yatırımcılarımızı, zorlukları aşan yaşamlarımızıve düşünürlerimizi bulup Global TED topluluğuyla ve dünyayla tanıştırarak, düşüncelerimizdeki sınırları zorlayarak ve yerel toplumu motivasyonla güncelleyerek, güzel bir geleceğe özgüvenli hazırlanmak.

Global TED Konferansları Nedir?
“Technology, Entertainment and Design” sözcüklerinin baş harflerinden oluşan, 1984 yılında ABD’de teknoloji, eğlence ve tasarım kelimeleriyle insanları bir araya getirmeye başlamıştır. “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan, konuşmacıların yenilikçi fikirlerini, uzunluğu genelde 18 dakikayı aşmayan konuşmalar aracılığıyla yaymayı amaçlayan, yaratıcı ve girişimci fikirlerin yayılması ve geniş kitlelerce paylaşılması için tamamı gönüllülerden oluşan, kâr amacı gütmeyen global bir kuruluştur. Dünyayla ilgili derin bir anlayış aramakta olan, her disiplinden ve kültürden insanı kucaklayan küresel bir topluluktur. TED konuşmacıları, dünyayı değiştirebilecek eğitici ve ilham verici düşünceleri paylaşırlar. TED, farklı disiplinlere ait önemli düşünce biçimlerini insanların keşfedip, kendi yaşamlarına ve iş hayatlarına uyarlayabileceği bir merkez haline gelmiştir. TED, ezber bozan fikirleri, sıradışı sunumları ile güçlü bir ilham kaynağıdır. TEDx “paylaşmaya değer fikirler”in dile getirildiği uluslararası lisanslı yerel bir programdır. TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “x” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir. TEDx etkinlikleri binlerce TED videosunun gücüyle, etkinliğin kendi konuşmacıları ve performansları ile beraber yeni fikirler, ilham veren konular ve heyecan verici konuşmalarla zenginleşen bir dünyayı yaşamamızı sağlamaktadır. TED Konuşmaları 100'ün üzerinde dile tercüme edilerek, TED'in kendi internet sitesindeki arşivinde ve 20.000.000 takipçiye sahip resmi TEDxTalks YouTube kanalı üzerinden yayınlanıp, altyazıları hazırlanarak dünya çapında izleyici bulmaktadır. TedxTalks videoları şimdiye kadar internette 4 milyarın üzerinde hit almaktadır.

KKTC’de ilk kez halka açık ücretsiz Girne’de düzenlenecek “TEDxKyrenia” uluslararası etkinliği için ada çapından sponsorlar, konuşmacılar, performans sanatçıları, organizasyon gönüllüleri ile destekçiler aranmaktadır. İlgilenenlerin ve seyirci olarak katılım sağlayacakların resmi internet sitesi olan
https://www.tedxkyrenia.com/ adresinden müracaat edilebileceği duyruldu.

(3 Mart 2020 Salı, HALKIN SESİ GAZETESİ - KIBRIS)
http://www.halkinsesikibris.com/etkinlik/girnenin-marka-degerini-artiracak-tedx-konferansi-11nisanda-h132090.html


Dünya çapından takip edilecek, KKTC’in ilk ve tek halka açık ücretsiz Uluslararası TEDx Konferans etkinliği Girne’de!

TEDxKyrenia etkinliği halka açık ücretsiz, tamamı gönüllülerden oluşan, kâr amacı gütmeyen global bir TED Organizasyonudur.TEDxKyrenia, adını Kuzey Kıbrısın turizm şehri Girne'den almıştır. Girne’nin de marka değerini artırmayı amaçlayan TEDxKyrenia, düşüncelerimizdeki sınırları zorlamak ve yerel toplumu güncellemek için bir tohum olarak var oldu.
Dünya çapından takip edilecek, KKTC’in ilk ve tek halka açık ücretsiz Uluslararası TEDx Konferans etkinliği Girne’de! TEDxKyrenia etkinliği halka açık ücretsiz, tamamı gönüllülerden oluşan, kâr amacı gütmeyen global bir TED Organizasyonudur. TEDxKyrenia, adını Kuzey Kıbrısın turizm şehri Girne'den almıştır. Girne’nin de marka değerini artırmayı amaçlayan TEDxKyrenia, düşüncelerimizdeki sınırları zorlamak ve yerel toplumu güncellemek için bir tohum olarak var oldu. Kıbrıs Türk’ü olarak genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle bu ülkenin tüm fertleriyle sesimizi dünyaya duyurma, içten dışa kenetlenme zamanı! Girne’nin marka değerini artırıp katkı sağlayacak TEDxKyrenia etkinliğine geri sayım başladı.

TEDxKyrenia sahnesinde, KKTC’de bilinen ve/veya bilinmeyen yaratıcıları, vizyonerleri, inovatörleri, girişimcileri, yatırımcıları, bilim insanlarını, tasarımcıları, mimarları, sanatçıları, problem çözenleri, çalışkanları, düşünürleri ve en önemlisi paylaşacak yaratıcı ve girişimci fikirleri olan konuşmacıları ağırlayacağız. TEDxKyrenia etkinliği destekçileri ve sponsorları olmasa hayata geçemez. TED ruhunu Kuzey Kıbrıs Girne'ye taşıyıp büyük ilham veren fikirlerin konuşulmasına ve paylaşılmasına imkan veren, akıllarda ve yüreklerde yeni fikirlerin üretilmesinin sağlanmasına destek olmak için ada çapından sponsorlar, konuşmacılar, performans sanatcıları ve organizasyon gönüllüleri aranmaktadır...
28 Şubat 2020 Cuma, MAZGAL HENDEK AJANS - İSMET EZEL - KIBRIS
http://ismetezel.com/haber_detay.asp?haberID=22253
TEDxKyrenia etkinliği, Mert Mapolar TED lisansıyla bağımsız olarak organize edilmektedir.
This independent TEDxKyrenia Mert MAPOLAR event is operated under license from TED.

√ Supported by Special Interest Tourism Development Project
| SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000
©TEDxKyrenia
® Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | Bu sitedeki bilgiler kaynak göstermeden izinsiz kopyalanamaz.
Designed By SUNISLAND
® Group